top of page

Článok

C.E.T.S. 2018: Open Show 31-03-18 a Trophy Show 01-04-18, Retie, Belgicko


B.T.C.B.

Belgický klub Bull Terrier Club Belgie (B.T.C.B.) organizuje každoročne na veľkú noc prestížne podujatie, dvojdňovú výstavu bullteriérov a miniatúrnych bullteriérov, známu ako Continental European Trophy Show (C.E.T.S.). V roku 2018 podujatie prislúcha na víkend 31. marca / 1. apríla. Výstava sa už niekoľko rokov koná v príjemnom areály s halou Hotela Corsendonk "De Linde" v pohraničnom mestečku Retie, vzdialeného len pol hodinu autom od holandského Eindhoven-u. V sobotu sa koná klasická klubová výstava "Open Show". V poslednom roku 2017, sa jej zúčastnilo 33 miniatúrnych bullteriérov a 100 bullteriérov. V nedeľu sa koná prestížna "Trophy Show", na ktorú nominuje súťažiacich komisia belgického klubu B.T.C.B. na základe dosiahnutých výstavných ocenení. V roku 2017 na nej súťažilo 24 miniatúrnych bullteriérov a 34 bullteriérov z rôznych európskych krajín. Pre ročník C.E.T.S. 2018, belgický klub delegoval amerických rozhodcov: Alesia Cooke (USA, Lechmere Bull Terriers) a Scott Ibittson (USA, Baker Street Bull Terriers).

Cieľom B.T.C.B. je nominovať na C.E.T.S. Trophy Show tých najlepších jedincov na kontinente. Zákonite, nie je v možnostiach komisie B.T.C.B., mať dostatočný prehľad o všetkých úspešných jedincoch na kontinente. Preto oslovujú jednotlivé kluby, aby im poslali návrhy jedincov z danej krajiny, ktorí spĺňajú podmienky stanovené klubom B.T.C.B. Z navrhnutých jedincov následne komisia B.T.C.B. vyberie nominantov, ktorých pozve na Trophy Show.

V tomto roku, klub B.T.C.B. po prvýkrát oslovil o spoluprácu aj Slovakia Bullterrier Club. Klub SBC môže na C.E.T.S. Trophy Show navrhovať iba jedincov zapísaných v SPKP žijúcich na Slovensku (hlavné bydlisko majiteľa), to znamená aj importovaných jedincov a naopak nie exportovaných jedincov. Na C.E.T.S. Trophy Show 2018 môžu byť pozvaní len jedinci, ktorí získali minimálne ocenenie CAC, CACIB, Víťaz klubovej alebo špeciálnej výstavy, na CACIB-ových (medzinárodných) a klubových (a špeciálnych) výstavách v rokoch 2017 a predchádzajúcich. Radi by sme preto touto cestou vyzvali členov SBC, aby prostredníctvom ONLINE FORMULÁRA nahlásili na klub SBC svojich jedincov, ktorí spĺňajú požiadavky B.T.C.B. a mali by záujem zúčastniť sa C.E.T.S. Trophy Show 2018, najneskôr do 11. januára 2018. Jedinci súťažiaci v sobotu na Open Show nemôžu súťažiť v nedeľu na Trophy Show a naopak.

Miesto výstavy:

Corsendonk "De Linde", Kasteelstraat 67, B-2470 Retie, Belgicko

Rozhodcovia:

Alesia Cooke (USA, Lechmere Bull Terriers)

Scott Ibittson (USA, Baker Street Bull Terriers)

C.E.T.S. Open Show, 31-03-2018

Uzávierka: 12.3.2018

C.E.T.S. Trophy Show, 01-04-2018

Uzávierka: 11.1.2018

Poznámka: Nahrávané súbory majú obmedzenie veľkosti max. 1 MB.

Väčšie prílohy môžete zmenšiť online napríklad TU.

Pravidlá a nariadenia pre C.E.T.S. Trophy Show

Nominovaní bullteriéri a miniatúrni bullteriéri súťažia o tituly "Best Bull Terrier on the Continent" a "Best Miniature Bull Terrier on the Continent". Nominovaní jedinci plemena miniature bull terrier súťažia v dvoch kategóriach: 1. MBT Psy, 2. MBT Suky. Nominovaní jedinci plemena bull terrier súťažia v štyroch kategóriach: 1. BT Biely psy, 2. BT Biele suky, 3. BT Farebné psy, 4. BT Farebné suky. Súťaží sa o nasledovné trofeje a ocenenia:

 • CH. Harpers Howda Memorial Trophy (Najkrajší) a Runner Up (Druhý) biely pes - bull terrier,

 • CH. Kingsfarm’s Bonny Boy Memorial Trophy (Najkrajší) a Runner Up (Druhý) farebný pes - bull terrier,

 • Souperlative Trophy (Najkrajšia) a Runner Up (Druhá) biela suka - bull terrier,

 • Bramblemere Trophy (Najkrajšia) a Runner Up (Druhá) farebná suka - bull terrier,

 • Lenster Trophy pre Najkrajšieho psa - bull terrier,

 • CH. Pidgity Snowdream Trophy pre Najkrajšiu suku - bull terrier,

 • C.E.T.S. Trophy pre "Best Bull Terrier on the Continent" (Najkrajší pes a Najkrajšia suka plemena bull terrier súťažia o titul Najkrajší bull terrier na kontinente),

 • Bercrows Trophy pre Najkrajší pohyb - bull terrier,

 • Best Miniature Dog pre Najkrajšieho psa - miniature bull terrier,

 • Best Miniature Bitch pre Najkrajšiu suku - miniature bull terrier,

 • C.E.T.S. Trophy pre "Best Miniature Bull Terrier on the Continent" (Najkrajší pes a Najkrajšia suka plemena miniature bull terrier súťažia o titul Najkrajší miniature bull terrier na kontinente).

Všetky originálne trofeje sú putovné, teda ostávajú v držbe klubu B.T.C.B., ktorý zabezpečí vpísanie mena nových víťazov na tieto trofeje. Na trofeje sa nevpisujú druhí v poradí (Runner Up). Víťazi získajú cenu s názvom originálnej putovnej trofeje. Všetci súťažiaci na Trophy Show získajú pamätný spomienkový suvenír.

Jedinci súťažiaci v sobotu na Open Show nemôžu súťažiť v nedeľu na Trophy Show a naopak. Víťazi Trophy Show už nemôžu byť v budúcnosti nominovaní na inú C.E.T.S. Trophy Show. Jedinci môžu byť na Trophy Show nominovaní najviac trikrát (B.T.C.B. do budúcna zvažuje sprísniť toto obmedzenie na možnosť nominovať jedinca najviac dvakrát). Víťazné psy a suky narodené na kontinente môžu mať na trofeji vpísané "bred on the continent" (odchovaný na kontinente).

Ubytovanie

Hotel Corsendonk "De Linde", Kasteelstraat 67, B-2470 Retie, Belgicko. Ceny izieb (vrátane raňajok): 1-lôžková izba / noc - 68 €, 2-lôžková izba / noc - 79 €, 3-lôžková izba / noc - 105 €, 4-lôžková izba / noc - 131 €, 5-lôžková izba / noc - 157 €. Miestny poplatok je 1 € / osoba / noc. Poplatok za psa (na celý pobyt): 10 € za jedného psa, 15 € za viacerých psov. Pri rezervácii izby je potrebné uviesť heslo: BT SHOW. Rezervácie ubytovania sú možné telefonicky 0032-1438-9980 alebo emailom info.delinde@corsendonkhotels.com.

bottom of page