top of page

Článok

Posledná rozlúčka s pani Jarmilou Pittnerovou

15. októbra odišiel za dúhový most vzácny človek. Väčšinou to tak povieme, keď nám odídu naši štvornohí, ale ona by nikam inam nešla.

Nie je veľa členov našej bulíkárskej komunity, čo by Jarku nepoznali. A ak tu náhodou takí sú, dovoľte o nej pár spomienkových slov.

Začínala so sestrou pri nemeckých dogách, ale ako sa postupne ukázalo, nie sú to dogy, ale bulíci o ktorých sa hovorí, že je to "výnimočný pes, pre výnimočných ľudí". Netrvalo dlho a jeden si ju našiel, alebo ona jeho. O tom by nám príbeh povedala len sama Jarka. Atos, alebo aj Forrest Bull of Diamond si pochodil aj výstavy, no ako sa ukázalo, Jarka v ňom i v sebe objavila schopnosť pomáhať. Začali sa spolu venovať canis-terapii. Sú to desiatky a desiatky ľudí, detí s pohnutými osudmi, s jazvami na duši či tele, ktorým Jarka s Atosom pomohla, lepšie niesť ťarchu sveta. Neskôr k sebe pribrali do tímu dcéru Kristínu a novú bullinku Dorry. Dorry vrátila Jarku do výstavných kruhov, a že to nebolo len tak. Spolu si užili atmosféru na mnohých medzinárodkách, na klubovkách doma aj v zahraničí. Ale opäť to bola pomoc pri canis-terapii, kde aj Dorrynu popri Atosovi viedla Jarka k tomu, aby robili svet lepším.

Jarku, pri výstavách a caniske, mala to šťastie spoznať široká komunita nás bulíkárov, ale i iných psíčkarov či rodičov, ktorých deťom pomáhala. Jej špecifický zmysel pre humor, úderný, niekedy až jemne cynický, vedel rozosmiať pri večerných posedeniach po výstavách. Alebo pri ohni na Bull víkende, alebo niekde v online priestore v mnohých skupinách.

Nikdy sa na nič nehrala, len si robila svoju robotu. To svoje poslanie, ktoré mala so svojimi bullteriérmi.

Ešte minulý rok sa hecla byť aj súčasťou vedenia klubu a pomáhať aj tu, no ako sa ukázalo, choroba ju postupne obrala o silu, ktorú ku koncu do poslednej chvíle sústredila na pomoc druhým.

Jarka tu už nanešťastie nie je, no Atos, Dorry a Kristína, (ktorá po Jarke preberá žezlo a čoskoro v Košiciach bude promovať na vysokej škole v odbore canis-terapia) nesú jej odkaz ďalej.

Jarka, nezabudneme.


Posledná rozlúčka sa bude konať vo štvrtok 19.10.2023 o 13.00 hod., v Dome smútku, na cintoríne v Kremnici.


bottom of page